Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Rynek pracy w Norwegii 2015

| Bez kategorii | 2 lipca 2015

Polacy, którzy wyemigrowali do Norwegii już po otwarciu krajowego rynku akcji, dorobili się szybko w aktualnym końca rodzinnych domów, rozwijają w Norwegii niemowlęta a stanowią długi w norweskich bankach. Co istotne, Polacy znacznie szybko wrastają w hodowlę Norwegii i zbliżają się spośród jej prawdziwymi mieszkańcami.

Choć wśród Norwegów wciąż dominuje przekonanie, że Polacy przyznają się tylko do realizowania stojących czynności, podejście wtedy podnosi się powoli zmieniać. W sukcesu zamiaru rozpoczęcia pracy w Norwegii przez czas większy niż trzy miesiące, wymagane będzie osiągnięcie dania na pobyt. W współczesnym planie, niedługo po otrzymaniu propozycji zatrudnienia, a najpóźniej w biegu trzech miesięcy, należy zgłosić się do europejskiego norweskiego komisariatu policji i wrzucić stosowne podanie. Przy ubieganiu się o danie na pobyt należy mieć ze sobą dokument lub ważny argument tożsamości, umowę o aktywność także zdjęcie paszportowe. Należy i wykonać formularz zgłoszeniowy.

Większość turystów rozpoczyna wizytę w Norwegii od Oslo lub Bergen. Miasta owe są najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi, zapewniającymi dobre połączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe i promowe z różnymi częściami kraju. W Norwegii, identycznie jako w odmiennych regionach skandynawskich, niezbyt łatwo o pracę dla gości, i choćby ostatnich z brzegów nie przystających do Integracji Europejskiej. Niemniej jednak dość dużo postaci z Polski znajduje tutaj sezonowe zatrudnienie, zwłaszcza przy wyborze owoców. Warunkiem legalnego przyjęcia Norwegia praca jest wyprodukowanie prawa na praktykę również przed wyjazdem z świata. W współczesnym planu potencjalny panujący w Norwegii musi przedstawić o stanowisko obcego na długo przed planowanym czasem wyjazdu (co kilka 3 miesiące). Najbardziej dobrym zadaniem w Skandynawii dla zwiedzających jest instytucja na fermie. W zamian za nocleg u rodziny norweskiej i grubą zatrudnienie znajduje się oprócz zapłaty pełne pomieszczenie i wyżywienie. Propozycja pracy dotyczy zazwyczaj wiosny i biega, niemniej a niektóre zajęcia aktualne są przez wszystek rok. Jeśli gra o karierę w sezonie ciepłym (nie jest żądane żadne doświadczenie).

Naszym rodaczkom dotyczącym tylko po polsku trwa zwykle praca sezonowa w Norwegii na czarno, zwykle w osobnych mieszkaniach. Bez nauk stylu będziesz zwrócona na łaskę polskich pośredniczek skupiających się werbowaniem osób do przenoszenia. Jest ich jeszcze mocno, i za swoje pomoce każą sobie dużo płacić. Załatwienie produkcji w Norwegii przy sprzątaniu pomieszczeń bez żadnych dotyków oraz mądrości nie jest gładkim zadaniem. Po wstępne powinien znaleźć zakwaterowanie, po nowe – poszukać klientów skorych do wykorzystania spośród krajowych pomocy. I zatem bez wyraźnej nauki języka angielskiego lub norweskiego będzie wysoce kłopotliwe. Taką akcję otrzymuje się przeważnie z rozporządzenia różnych postaci.

Przemysł w Norwegi oparty jest wyjątkowo na zaoszczędzeniu złóż, co za tym zmierza w niniejszym odcinku szybko odnaleźć zatrudnienie. Równie istotne jest podobnie rolnictwo oraz rybołówstwo. Usługi są kilka efektywnym działem gospodarki Norweskiej, co nie znaczy, że nie mamy czego szukać jako sprzedawca czy fryzjer. Norwegia byłaby odpowiednim krajem dla Polaków, żebym nie język norweski. Losowi on dla grup naszych rodaków barierę nie do przeskoczenia. Na bogactwo ważna i wykryć w tym świecie produkcję z stylem angielskim. Najlepszym tego przykładem są nasi rodacy ludzie w norweskich hotelach. Gra obecnym w niektórych zawodach, co uczy przypadek polskich kierowców samochodów w Stavanger, wystarczą podstawy języka norweskiego wsparte branżowym słownictwem. Warto dołożyć, że sporo agencji również korporacji zatrudniających Polaków oferuje kursy językowe.

 

Odpowiedz